Göz Alıcı Tasarımlarıyla Şans Kolye

Bazı kişisel eşyalarımız yüklediğimiz anlamlar ile ayrılmaz bir parçamız olurlar. Şans uğur ve bereket getirdiğine inandığımız bu objeler, nesneler çeşitli figürlerle geçmişten günümüze yaygın bir halde, halen ilgi görmektedir. Nazar boncuğu, yıldız, kalp, nal, fil, sonsuzluk, ay, yıldız ve Fatma ana eli gibi figürler en popüler olanlarıdır. Konu şans sembolü olunca at nalı elbette gündeme geliyor. En yaygın sembollerden olan nalın ifade ettiği anlam kültürler arası farklılık gösterebilmekte. Bazı kültürlerde bu sembolün önemi, sahip olduğu U formunun, Ay’ın hilal halini sembolize etmesinden kaynaklanmakta. Nalın şans getirdiği ve kötülüklerden koruduğu inanışının en bilindik kaynağı ise, cadı ve büyücülerin atlardan korktuğu inanışı.

Şans getirdiğine inanılan sembollerden biri de dört yapraklı yonca. Yonca bitkisinin genellikle üç yapraklı olması, üçten fazla yaprağa rastlamanın zorluğu, dört yapraklı yonca bulmanın iyi şansın alameti olarak kabul edilmesinin nedeni olarak gösterilebilir.

Moda dünyasındaki gelişmelerle birlikte kolyeler artık vazgeçilmez bir aksesuar haline gelmiştir. Pek çok kültür kendine özgü şans sembollerine sahiptir. Bunların yanı sıra, birden fazla toplumun kültüründe kendine yer bulan semboller de mevcut.  Önceki yıllarda yapılan takılar dönemsel olurken, son yıllarda yapılan takılar daha çok kıyafetlerle uyumlu olması açısından daha sade ve zarif biçimde üretilmektedir. Yenilenen sezonları gördükçe göz alıcı tasarım sayılarının arttığını ve kadınların ilgisini çeken kolye modellerinin özellikle fazlalaştığını görmekteyiz. Şans kolyesi olarak adlandırılan ürünlerin sayısı her geçen yıl artmakta ve insanlar şans kolyesi türünde kolyeleri daha çok almaktadırlar.

 

Büyük bir maneviyatla hayatlarımıza dokunan bu gibi temalı tasarımlar bizleri daha iyi hissettirmektedir. Öyle ki uğur ve şans getirdiğine inandığımız bu gibi objeleri bir gün dahi yanımızda bulundurmadığımız da kendimizi eksik hissedebiliyoruz ve o gün için yaşanan olumsuzlukları hemen buna bağlayabiliyoruz. Çünkü şansı seviyoruz ve her zaman iyi, güzel hissetmek istiyoruz. Şans ve uğur getirdiğine inanılan bu temaların en güzel vücut bulduğu tasarımlar kolye modelleridir. Kıyafetlerle uyumlu olan ve üzerinde birçok figürün olduğu şans kolye modelleri neredeyse her tür giyim türünde şık durmaktadır. Şans kolyelerini inceleyebilir  seçiminizi daha iyi yapabilirsiniz. 7/24 harika modellerimizi, son derece uygun fiyatlara ve kampanyalı olarak satın alabilirsiniz. Ülkemizin her yerine kargo ile gönderim yapmaktayız. Şık kutusunda, sertifikalı ve garantili şekilde ürünlerinizi teslim alacaksınız. Sigortalı ve faturalı şekilde ürünleriniz sizlere ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir