İnci Taneli Ay Kolye

İnci; bir canlının eseridir ve her bir inci parmak iziniz gibi eşsizdir. İnci oluşumu istiridye kabuğunun içerisine kum ya da başka bir yabancı maddenin girmesiyle başlar. İstiridye bu maddeyi madde ile kaplar. Rengi, şeklinin kusursuzluğu, boyutu ve parlaklığı bir incinin değerini belirleyen faktörlerdir. İnciler beyaz, fildişi, pembe, mavimsi hatta siyah renkte olabilir.

Doğal ya da bir kültür incisinin oluşumu; bir uyarıcının belirli istiridye, midye ve ya deniztarağı türlerinin içine girmesi ile oluşur. Mesela kum taneleri istiridyenin içine girer ve istiridye bunu  içinden atmaya çalışır. Eğer başaramazsa istiridyenin içindeki hayvancık rahatsız edici bu davetsiz misafire karşı kendini müdafaa edici hareketlerde bulunur ve içerdeki tabakada sedef adı verilen yanardönerli madde oluşur. Zamanla ve şansın yardımıyla inci oluşmaya başlar. Bir inci elde etmek genellikle birkaç yıl sürer. Kültüve yöntemi ile bu süre biraz daha düşmektedir. Günümüzde inci kültüve edilerek üretilmekte ve satılmaktadır. Kültür incileri doğal, natürel incidir.

Kültür incisi gerçek ve natürel incidir. İnciler besicilik gibi, inci çiftliklerinde (bunlar deniz ve ya göl kenarlarında olur) istiridyelere çeşitli ilaçlar verilerek, incinin oluşumu beklenir. Tüm bu süreç suyun içinde ve istiridye tarafından yapılır.

Binlerce yıl önce, ilk insan ilk inciyi muhtemelen deniz kıyısında yemek ararken keşfetmiştir. Eski Mısırlılar incilere kendileriyle gömecek kadar değer vermiştir. Markus Antonius ‘tan bir bahis kazanıp bütün bir ülkenin varlığını bir öğünde yutabilmek için, Kleopatra’nın tek bir inciyi bir kadeh şarap içerisinde eritip içtiği rivayet edilir. Eski Roma’da inciler zenginlik ve sosyal statünün en üstün simgesi olarak kabul edilmiştir. Grekler ise inciyi rakipsiz güzellik, aşk ve evlilik ilişkisi dolayısıyla çok değer vermişlerdir.

Lilarote Pırlanta olarak inci tanesini ay şekliyle tasarlayıp sizlere sunmaktayız. Hemen mobil cihazlarınızdan ya da bilgisayarlarınızdan sitemize ulaşın. Modellerimizi inceleyin. Ülkemizin her yerinden modellerimizi sipariş verebilirsiniz. Kampanyalarımızdan, hediye seçeneklerimizden ve ücretsiz kargo uygulamalarımızdan yararlanabilirsiniz. Özel modellerimizle, sertifikalı satışlarımızla ve şık hediye paketi formunda gönderimlerimizle sizlerleyiz. İnci Taneli Ay Kolyeyi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir